DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

60'lı yıllarda çocuk olmak


60lı yıllardı çocukluğumun geçtiği yıllar...bir gün hava çok bulutluydu.babam, annem, ablam, abim ve ben talika arabamızla erkenden tarlaya doğru yola çıkmıştık.arabımızı Doru ve Çakal isimlerindeki atlarımız çekerdi.Yol boyu kekik kokuları içinde giderdik.gök gürültüsünden çok korkardım, o zamanki kadar olmasada hala korkarım.gök gürültüsü , şimşekler çakarken tir tir titrerdim.babam beni yanına oturtur, " bu yaz karpuzlarımız kocaman ve çok olacak, yukarıdan karpuz arabaları geçiyor" diyerek gök yüzünü gösterirdi.korku sözünü hiç etmeden sevgiyle beni yatıştırmaya çalışır, hadi kızım " arabamın atları döh döh aman boyalı kanatları" türküsünü söylememi isterdi.ben de sesim titreye tireye o türküyü mırıldanmaya çalışırdım.biz güzel havalarda kavak ağaçlarının altında yatardık.yıldızları seyrederdik.kulağımın içine bazen sivri sinek girerdi.babam kulağımın dibinde kibrit yakardı, sivri sinek çıksın diye.sonra başıma kadar çarşafı çeker uyurdum.tarlamızda kerpiçten yapılmış kapısız camsız bir de kulübemiz vardı.o gün akşama doğru yağmur şiddetlendi.biz de yatmak için kulubemze geçtik.tabi ki atlarımız da.
çocukluğum kavun, karpuz, ayçiçeği, buğday tarlalarının, dere kenarında kavak ağaçlarının tarlaların bittiği yerde hafif bir meyille teperin uzandığı cennet gibi bir yerde geçti.burada her türlü hayvan da yaşardı.atlarımız dereden su içmediği zaman, babam " buradan domuz geçmiş" derdi.anneciğim de hep babamın yanında çalışır, bize közde patlıcanlar biberler pişirirdi.hele külde pişirdiği çöreklerin kokusu hala burnumda.uçsuz bucaksız tarlalarda yalnızdık.Babama çok güvenirdim.ne yılandan çiyandan ne de civardaki çiftliklerin azgın köpeklerinden ne de yabancı insanlardan hiç korkmazdım.
Sayfa: