DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Ahmet Akçay


Ahmet Akçay , hakemliği ile en çok anılan insanlardandır. Onu özel kılan ise 21 Eylül 1986'da yönettiği Ankaragücü-Beşiktaş maçında Ankaragücü adına gol atmasıdır. "Bir hakem yönettiği bir maçta nasıl gol atar?" diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Evet, hakem Ahmet Akçay bariz bir şekilde resmi bir maçta Beşiktaş filelerini havalandırmış ve golü Ankaragücü'nün hanesine yazmıştır.
Pozisyonu videoda izlediğinizde göreceksiniz ki Hakem Ahmet Akçay , pozisyonu iyi süzmüştür. Rakip defansın arkasına sızmış ve kendini unutturup yapılacak ortayı sabırla beklemiştir. Güzel bir vuruşla topu ağlara göndermiş ve sonrasında da kendi attığı golü veren hakem olarak tarihe geçmiştir.

Peki hakeme çarpıp ağlara giden top gol olarak değerlendirilir mi? Evet. Futbol oyun kurallarında olan birşeydir bu. Eğer top hakeme çarpar ve gol olursa gol verilir. Yani hakem Ahmet Akçay hakemlik namına gol attığı maçta kendi golünü verip santrayı işaret ederek doğru bir karar vermiştir. Fakat golü adeta usta bir golcü edası ile "koklaması", Beşiktaş filelerinin önünde topu bekler şekilde pozisyon alması gerçekten çok komiktir ve kendisini efsaneleştirmiştir.
Sayfa: