DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Air Asia ile seyahat etmekToplam 2 fotoğraf bulunmaktadır
2011 yılında tecrübe ettiğim olay.

Kanadı paslı bir THY uçağı ile uzak doğuya sağ salim vardıktan sonra, oraların en ucuz hava yolu şirketi olan Air Asia ile yaklaşık 3 saatlik bir yolculuk yapmıştım.(Gidiş-Dönüş 1 Buçuk saat+1 Buçuk saat) Yolculuğun genelinde uyudum, ancak tecrübe ettiğim Air Asia uçakları gayet pırıl pırıl, parıldayan uçaklardı. Sarsıntısız okyanus üstü uçuşlardan sonra Air Asia'yı gayet beğenmiştim. Zira çeşitli havayolu şirketleri ile gökyüzünde defalarca çalkalanmış, kendimi belediye otobüsünde hissetmiştim.

Gerçi sarsıntılar, türbülanslar filan uçuş esnasında olağan şeyler olsa da Air Asia'da hiç sarsıntı yaşamamış olmak hoş bir durumdu. Hatırladığım kadarıyla uçuş esnasında herhangi bir servis yapmamışlardı ama fiyatının ekomonik olması, uçaklarının parıldaması ve sarsıntısız uçurması Air Asia'ya karşı sempatimi arttırmıştı. Hatta belki servis yapmışlardır ama uçuş esnasında uyuduğum için beni pas geçmişlerdir diye servis konusunda da iyimser düşünmüştüm.

Geçtiğimiz günlerde Air Asia'nın bir uçağı daha düştü. Uzak doğunun en çok düşen firmalarından biri oldu Air Asia. Ve basında pek yer almasa da olayın üzerinden 24 saat geçmeden Air Asia'nın bir başka uçağında bir sıkıntı yaşanmış. Filipinler'in başkenti Manila'ya inen uçak tehlikeyi havada değil yerde atlatmış. Uçak piste iniş yaptıktan sonra kontrolden çıkmış ve pistin dışındaki çalılıklara saplanmış.
Sayfa: