DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Ajans görüşmesi


Dizicast adında bir ajansa başvuru yapalı 3 ay olmuştu. Tabi oyuncu olarak seçilme konusunda pek umudum olmadığı için sadece denemek, görmek istedim. "Koskoca ajans bir bana mı kaldı?" diye düşünüyordum. "Film ve dizilerde onca yakışıklı, karizmatik, çekici vs. bütün özellikleri bünyesinde barındıran insanlar dururken senin neyine?" diyordum. Derken 1 hafta kadar önce: "www.dizicast.com. Sayın Yazar Da Yazar. Resminiz seçildi.08.10.2016 tarihinde saat 12:30' da Shilla Hotel Tekirdağ adresinde görüşmeye bekliyoruz." mesajını aldım. Neyse şaşkınlıkla beraber biraz çevrede soruşturup fikir sahibi edindim. Bu şekilde görüşen 2 arkadaşım vardı. Onlar para tuzağı olduğunu, gittiğim gibi para isteyeceklerini söylediler. Yine de gidip bizzat görmek istediğim için hazırlanıp yol koyuldum. Bulmak zor olmadı çok şükür. Tabi süslenip püslenip gitmemi tembihleseler de geç kaldığım için hazırlık yapamadım. Minibüste benimle aynı hotele ajans görüşmesi için giden bir kaç kişiye daha rastladım. Vardığımızda otel girişinde bir bayan önünde uzun bir listeyle (7-8 sayfa) ismimizi, kaç kişiyle geldiğimizi sordu. Boş bir sayfaya notlar alıp elimize tutuşturup üst kata yönlendirdi. Onlar da bekleme salonuna. İlk gelen kişi değildim. Kenara geçip oturdum. Telefondan oyun açtım. Sırayla görüşmeye çağırıyorlardı. İstemsiz bir heyecan oluyor o an. Fazla vakit geçmeden beni de bir bayan görüşmeye aldı. Öncelikle tanıştık, nereleliyim ne iş ypıyorum okuyor muyum gibi sorular. Sonrasında onların oyuncu gönderdiği diziler, filmlere değindik. Ben de seçilmeyi beklemediğime değindim. Burada sadece ana roller için değil, yan roller için de oyuncu aradıklarını söyledi. Benim o an ufak bir senaryoyla oyun oynayıp oynayamayacağımı sordu. Deneyimim olmadığını ama deneyebileceğimi söyledim. Tabi daha sonra ücret meselesine geldik. Bize sponsor olup o videoyu bir siteye koyuyorlarmış. Sponsorluk için ücret dağılımı 3 yıllık 1000 TL, 1 yıllık 700 TL, ve 500 TL lik olmak üzere üç şekildeymiş. Taksit imkanlarının olduğunu söyledi. Bu ücretin hemen mi alınacağını yoksa oyunculuktan sonra mı alınacağını sorduğumda hemen cevabıyla koşarak uzaklaştım tabir yerindeyse. Video konulduktan sonrası kumar. Seçilmezseniz eğer paranız boşa gidecek. Ki oyunculuğu zaten iyi olan biri video paylaşım sitelerine kendi videolarını ücretsiz koyarak ta reklam yapabilir kanaatindeyim. Bu şekilde ünlü olan bir sürü insan var. Gelenlerin yarısı ben çıktığımda dışarıdaydı. Diğerleri ne oldu neler yaptılar hiçbir fikrim yok ama 10 kişi bile katılmış olsa 5000-10000TL arası bir günde ciddi bir kazanç söz konusu. Yine de herkesin hakkında hayırlısı diyorum.
Sayfa: