DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Akyar (Narlıkuyu)Toplam 7 fotoğraf bulunmaktadır
Silifke'ye 20 km uzaklıkta Narlıkuyu Mahallesi'ne bağlı küçük şirin bir koydur. Kayaların içinde doğal güzelliğin bence en iyi örneklerinden biridir. Çok göz önünde bir yer olmadığı için temiz kalmayı başarmış nadir tarihi yerlerdendir.

Silifke'nin ılıman iklimi yılın her mevsiminde piknik yapmaya müsait olduğu için dört mevsimde de burada piknik yapan aileleri görmeniz mümkün.Alırsınız arabanızı bagajına koyarsınız mangalınızı etinizi içeceğinizi gelip bu koya bir güzel piknik yaparsınız.
Eğer iyi bir yüzücüyseniz ve kayaların arasında yüzmeyi seviyorsanız veya çekinmiyorsanız, yüzerken diğer deniz canlılarını incelemek istiyorsanız Akyar'ı mutlaka ziyaret etmelisiniz.
Kaya dediğime bakmayın deniz oldukça derin olduğu için siz yüzerken kayalar size engel olmayacaktır. Bildiğim kadarıyla buraya gelip dalış kursları alanlar da oluyor.

Ha yok efendim ben yüzmek istemiyorum ben güzel gün batımını izlerken oltamı da alıp balık tutmak istiyorum derseniz hayhay derim çünkü Akyar Koyunda sayılmayacak kadar çok çeşitte balık var. Yalnızca balık da değil; gerekli malzemeleriniz varsa kalamar, ahtapot ve yengeç de yakalayabilirsiniz .
Neyse efendim uzun lafın kısası yolunuz Mersin'e düşerse Akyar'ı muhakkak ziyaret edin derim.
Yalnız sizlerden tek bir ricam var, gelip piknik yaptığınızda veya balık tuttuğunuzda çöplerinizi almayı unutmayın. Her giden bir poşet bıraksa gerisinde orası ne hale gelirdi bir düşünün. Her gidişimde bir öncekinden daha kirlenmiş görüyorum orayı ve bu durum cidden canımı sıkıyor. Zamanla böyle güzel bir yerin çöplüğe dönmesine engel olamamak ve bu duruma seyirci kalmak da canımı ayrıca sıkıyor.
Sayfa: