DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Alış-veriş püf noktaları


Buraya zaman zaman tecrübe ettiğim bazı püf noktaları yazacağım, aynı şekilde katılım olursa güzel bir paylaşım olabileceğini düşünüyorum.

Carrefour'larda yaptığınız alışverişler için aldığınız ürünlerin altındaki etiketi sıkı sıkıya kontrol etmenizde fayda var.Zira atıyorum portakallı cappy alacaksınız ve hemen altındaki etikette kocaman "Cappy 1,95TL" yazıyor gibi gözükse de biraz eğilip ne çeşit cappyden bahsettiğine özenle bakmalısınız.Hangi birim fiyat ve neli olduğuna dikkatle bakınız.Etiketin bir yerinde küçücük "vişne" yazısını göremezseniz kasada daha farklı bir fiyatla karşılaşabilirsiniz.
Ve aynı şekilde büyük marketlerde reyonlarda ürün değişimi yapılırken bilerek veya bilmeyerek etiket değişimi unutulabiliyor.Yani örneğin almak istediğiniz cipsin altındaki etiket "1TL" diye gösterirken kasada hesap "2TL"ye çıkabiliyor.Bir çoğumuz kasanın yaptığı hesabı kontrol etmiyor.Ben ara sıra hata çıktığını farkettim.Ve çıkan hata hep benim aleyhimeydi.Bu tip şeylere dikkat etmekte fayda var.
Sayfa: