DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

AmigurumiToplam 1 fotoğraf bulunmaktadır
Amigurumi, Japon kökenli bir kelime olup Ami (tığ veya şiş ile yapılmış) ve nuigurumi (içi doldurulmuş oyuncak ) kelimelerinden türeyen örgü ören bayanların da iyi bildiği sık iğne tekniğinin oyuncağa uyarlanmış halidir.
Kadıköy'de bir mağazada küçücük bir örgü bebeği çok beğenip 100 tl fiyatı gördükten sonra içimdeki "bunu ben evde yaparım" diyen kadın susmadı. Elime hiç tığ almadığım halde nedense hırs yapmıştım. 150 liraya yakın alışveriş yaptıktan sonra öncelikle tığın nasıl tutulduğunu, zincir nasıl yapılır ve diğer tüm terimlerin anlamını ve yapılışını öğrenmem 2 gün sürdü. Pinterest yeni bir şeyler denemek isterseniz size iyi örnekler sunuyor. Yaklaşık 4 gün akşamları çalışarak tamamladım oyuncağı ama öyle atılmasına gönlüm razı gelmeyince bir çerçeveye yerleştirip duvara astım. Şu anda elimde fazlasıyla yün ve bir dolu elyafla birlikte yeni fikirlere açığım.
Sayfa: