DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Andorex kullanmakToplam 3 fotoğraf bulunmaktadır
Andorex, geçmek bilmeyen faranjit rahatsızlığımı tedavi etme maksatlı olarak 30ml olanını eczacıma danışarak tecrübe ettiğim fakat pek faydasını göremediğim bir antienflamatuar-antiseptik ilaç.

Andorex’in gargara versiyonu da mevcut. İsteyenler onu da alabilirler ama ben sprey halini boğazımda ağrıyan yerleri nişan alarak püskürtmek suretiyle kullanabileceğim ihtimalini de hesaba katarak daha verimli olabileceği fikrine kapılarak aldım ve 30ml’lik “fıs fısını” tercih ettim. Eczacıma pazarlıksız 9 TL bayıldım.

Prosepektüsünde etken maddelerinin benzidamin hidroklorür ve khlorheksidin glukonat olduğu bilgisi verilmiş. Ve ne iyi etmişler, bu iki maddenin de ne işe yaradığını prospektüste özet geçerek bize anlatmışlar.

Yalnız ne hikmettir ki yutulmamasını tavsiye etmişler. Ben her defasında bayağı da bir güzel yuttum Andorex’i, gerçi bir zararını da görmedim. Boğazınıza sıktığınız bir ilacı nasıl yutmayacaksınız bilemedim.

İlacı günde 2-3 kez ve her defasında boğazınıza 4-6 kez püskürterek kullanmanız gerektiği yazılı prospektüste. Eczacım bana günde 4-5 kez kullanmam gerektiğini söyledi. Ben de o şekilde toplam 6 gün kullandım.

Andorex faranjitime iyi geldi mi diye soracak olursanız, pek faydasını göremedim. Anlık rahatlamalar yaratsa da hastalığın seyrini ciddi şekilde değiştirecek bir etki yarattığını asla hissedemedim. İlacı kullanmayı bıraktıktan sonraki bir hafta boyunca faranjitimin tam gaz devam ettiğini tecrübe ettim ve sonraki hafta annemin aktardan aldığı ve 40TL ödediği farklı bir karışımı aynı şekilde kullandım. Sonuç fevkaladeydi. Bu aktar karışımı sprey boğazıma sıktığım anda isabet eden heryeri cayır cayır yakıyordu. O karışımı kullandığım 3. Gün turp gibiydim. Yani neredeyse doktorunuza-eczacınıza danışınız lafını bırakıp bir rahatsızlığınız olursa artık bir de aktarınıza danışın diyeceğim. O derece…
Sayfa: