DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Atalay Filiz haberlerinden sıkılmak


Normalde Atalay Filiz'in adını bile bilmememiz gerekir. Neden, çünkü uygulanması gereken bir masumiyet karinesi ilkesi var. Bu adam şu anda katil değil katil zanlısıdır. Dolayısıyla medyada kimlik bilgileri açıkça gösterilmemeli, hakkında karar verecek olan hakimlerin kamuoyunun hissiyatından etkilenmemesi gerekir. Ayrıca ne kadar suçlu ise bile alacağı hapis cezasından sonra eski bir hükümlü olarak tekrar sosyal yaşantıya geri dönme ihtimali hesaba katılmalı ve gelecekte gözlem altında tutulacak olsa bile cezaevinde geçirdiği süreden sonraki yaşamında hayata adaptasyonunu daha rahat sağlayabilmesi için kimlik bilgileri gizli tutulmalıdır. Fakat öyle olmuyor, çünkü asıl gündem olan diğer konular bu enteresan adamın ilginçliği ile örtülmek isteniyor. Atalay Filiz'in kaçışı, yakalanışı, tiki, polislerle çektirdiği özçekim fotoğrafları...Evet, adam magazin gibi, her gün farklı bir şekilde bize sunuluyor. Medyada bu kadar geniş yer bulması gerçekten bana bir tuzakmış gibi geliyor. Gerçek gündemde ne olduğunu her zamanki gibi unutuyoruz. Her gün şehit haberleri, şehirlerimizin orta yerinde patlayan bombalar, ülkemizdeki 4 milyon Suriyeli, vize muafiyeti, turizm krizi, ekonomik gidişat, gss , emeklilik yaşının arttırılması, işsizlik... Manşetlerde bir haftadır bunlar yok ama Atalay Filiz var.
Sayfa: