DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

AtinaToplam 3 fotoğraf bulunmaktadır
Atina belkide birçoğumuzun hayalinde, ki hayaldende öte efsaneleşmiş bir yer olarak Tanrılar diyarıdır.Aslına bakılırsa evet bu algı hala orda olmasına karşın, aldığı göçlerle ekonomik krizle birazcık şehrin çehresi İstanbul'un arka semtlerinden birine dönmüş durumda.Özellikle Acropolis'in görüldüğü yerlerden biri olan Monastiraki Meydanı tam bir keşmekeş.Bizim burda tarihi yapıların etrafının tam olarak korunamaması biraz oraya da yansımış.Ama tabi buna rağmen Avrupa kültürünün vermiş olduğu durumdan müzeler ve tarihi yerler oldukça bakımlı.Atina dediğim gibi son dönemlerde ekonomik krizin en çok vurduğu yerlerden biri olmuş, en azından şuan öyle.Birçok yerde dükkanlar kapanmış.Ama yinede hala birçok turisti ağırlamaya devam ediyor.
Yemek kültürlerine gelicek olursak; zaten birçok yemeğimiz ortak: musakkasından dönerine baklavasından pilavına.Fakat yine de aynı damak tadını bulabilmek zor.Yemek yemek için yine plaka denilen mevkiyi tercih edebilirsiniz, birçok iç içe lokantalar merdivende sıralanmış.Birde gece eğlencesi için Gazi denilen (Kerameikos) semti görülmesi gereken yerlerden biri.şehrin içinde metro ağı oldukça geniş fakat 3 4 kişi için taksilerde ideal. Gece 12 den sonra zaten mecburen taksiyle hareket etmek zorundasınız.Dipnot olarak eğer 4 kişiden fazla iseniz taksilerin çoğu 4 kişiden fazlasını kabul etmiyorlar, biraz ısrar etmeniz lazım.Şehir turu için her büyük ülkede olan hop on hop off ları tercih etmeniz yararınıza olacaktır. İlk olimpiyat stadını pire limanını özellikle görmelisiniz.Fiyatlara gelirsek, para birimlerinin euro olmasından dolayı Türk parasına çevirip hesap yapmayın, birimsel olarak değerlendirin birçok şeyi derim.Belki ilerde daha detaylı bilgilerle daha detaylı bir yazı yazarım.
Sayfa: