DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Avrasya Tüneli için isim aranıp sonunda isminin Avrasya Tüneli konulması


Avrasya Tüneli'ne isim aranıp sonunda isminin "Avrasya Tüneli" konulması olayı bana göre son zamanlarda yaşanmış en enteresan gündem tecrübesidir. Olayı daha da enteresanlaştıran kısım tünel için zaten başta Avrasya Tüneli denilip sonradan isim aranması ve aranılan isim önerileri arasındaki seçeneklerde : Atatürk Tüneli, Abdülhamid Tüneli, Alparslan Türkeş Tüneli, İsmet İnönü Tüneli gibi isimler olması fakat sonunda seçeneklerde hiç olmayan Avrasya Tüneli isminde karar kılınması. İşte bu durum Türkiye'nin ne kadar ilginç bi' ülke olduğunu yine gözler önüne serdi.

Şimdilerde ise denizin 106 metre altından geçip 15km'lik bir alanı kapsayan projenin geçiş ücreti tartışılıyormuş. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme bakanlığımız ücreti söylememiş ama "Elbette ücretsiz olmayacak" demiş. Bu da beni ekstra güldürdü.
Sayfa: