DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Bachata


60'lı yıllarda Dominik Cumhuriyeti'nde ortaya çıkan oldukça romantik bir müzik ve dans türüdür. Bachata müziğinde çoğunlukla gitar ön plandadır.
Bachata hüzünlü bir danstır. Dansta iki sevgilinin ayrılmadan önce beraber geçirdiği son zaman anlatılır. Erkek ve kadın birbirlerine kızgındır ve bu kızgınlıklarını "tep" adı verilen adımda ufak bacak darbeleriyle ifade ederler. Dans ederken kadının bir bacağı erkeğin bacaklarının arasındadır ve vücutlar birleşiktir. Dansın odak noktası kadının kalçasıdır. Bachatanın ritmi ve figürleri zor değildir ama partnerle gerekli uyumu bulmak başlangıçta biraz zor olabilir.
Bachata dansı 2000'li yıllarla beraber çok yaygınlaşmış ve sosyal Latin gecelerinde yoğun olarak yapılmaya başlanmıştır. Yurdum erkeklerinin öğrenmeyi en çok heves ettiği danslardan biridir (Dansı başka emellerine alet etmeye çalışmayan dansçılarımızı tenzih ediyorum). Sevişilir gibi dans edildiği için partilerde rastgele insanlarla dans etmek veya bachatayı yeni öğrenen birine denk gelmek kadınlar için gerginlik kaynağı olabilir.
İlk videoda, bachatayı en çok yakıştırdığım çiftlerden biri en sevdiğim bachata şarkısında dans ediyor. İkinci video ise dünya dans olimpiyatlarında 1. olan Türk çifti izliyoruz. İyi seyirler...
Sayfa: