DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Bir Amerikalının gözünden Türkiye


Amerikalı yazar, avukat ve politikacı olan Sean Faircloth'un yaptığı bir konuşmayla birçok Türk vatandaşının bile farkedemediği(farketmek istemediği) birçok konuyu okyanus ötesinden araştırıp dile getiriyor. (#493)Nolu tecrübedeki videoda görüleceği gibi Amerikalıların Türkiye hakkında hiçbir şey bilmediğinin vurgusunu da yaparak kendi vatandaşlarını da dünyada olan bitenler hakkında duyarlı olmaya çağırıyor. Laiklik üzerinde duran Faircloth Atatürk'ün birkaç sözünden bahsederek başbakanı birçok kişinin yapamayacağı şekilde eleştiriyor.

Birçok kişi ajanlıkla suçlamış bu adamı, özellikle Banu Avar'ın şöyle birşey söylemiş:
dikkat! her tayyip'e küfredeni dostun sanma!
birileri baktılar atatürk demeden türk gençliğini etkileme imkanı yok. ortalığa atatürk'ü güzelleyen amerikalı'ların videoları servis ediliyor. ya da güzellerken 'aşağılama' teknikleri kullanan mı desek. bu yeni 'aktör'cük birkaç atatürk övgüsü yapıp biraz da tayyip'e küfür sallarsa işi bitirmiş olacak... türk gençliğini arkasına alacak... hesabı bu! sean faircloth demokrat partili, amerikalı hukukçu ve politikacı. temsilciler meclisi üyesi. yönetim kurulunda salman rüştü'nün de bulunduğu 'amerika için seküler koalisyon' adlı örgütün genel başkanı. "teokratlara saldırın!" kitabı 2012'de yayınlandı.ansızın atatürk'ü keşfetti! türkiye'deki 'laikçi'lere (özel bir anlamda kullanıyorum) 'yeni ufuklar' açmak için görevli! amerikan istihbaratına duyurulur. türkler bunu yemez!

Amerikanın üstümüzde oynadığı oyunlardan ötürü bu tarz düşünceler hepimizin aklına gelebilir; fakat dünyadaki hiçbir ülkeden haberi olmayan, haritada yerlerini bile gösteremeyen, ülkesinin hangi ülkeye karşı ne yaptığını bilmeyen bir Amerikalı görmektense Atatürk'ün nasıl bir deha olduğunun bilincinde olup onun yaptıklarına saygı gösteren bir Amerikalı görmeyi yeğlerim.

Çok fazla araştırmadan birşeyler söylemek de yersiz; zira Banu Avar bu konuda bir araştırma yaptığını özellikle belirterek bu konudaki düşüncelerini aktarmış. Her ne kadar bu adam az çok doğru şeyleri güzel bir şekilde bize aktarmış olsa da, Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur, değil mi?
Sayfa: