DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Boğazda lazer ile evlenme teklifiToplam 1 fotoğraf bulunmaktadır
Önceleri "Boğaz Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü"ne lazerle yazı yansıtılarak evlenme teklifi edildiğini duymuştum, fakat bu yaz bizzat bu işin içinde bulunarak ne kadar yapmacık ve banel bir organizasyon olduğunu tecrübe etmiş oldum.

Bebek'te sıra sıra dizili yatlardan birinde garson olarak çalışmaya başladım. ilk iş günümde organizasyon şu şekildeydi: sabah tekneye giriş, Adalar gezisi, akşam Lacivert restoranttan 1.200 TL'ye alınan yemeğin teknede yenilmesi, canlı müzik, lazer ile evlenme teklifi. 4 müşteri var, bunlardan 2'si Türk 2'si yabancı. Lazerle şov yaptırılarak şaşırtılacak olan kadın ise Bosna Hersek'li. Sabahın erken bir saatinde tekneye gelen müşteriler yerlerine oturarak ne kadar farklı ve enteresan bir gün geçireceklerinin hayalini kurup birbirleriyle sohbet ediyorlar. Türk olan çift oldukça rahatsız görünüyor, özellikle kadın durmadan herşeyden şikayet ederek, ilk defa bir tekneye binmiş olmasıyla ilgili olduğunu düşündüğü bir rahatsızlık ve mide bulantısıyla çevreye tiksindirici bakışlar atıyor. Bosna Hersek'li çift ise oldukça rahat, ayaklarını uzatmışlar, denizin ve güneşin tadını çıkarmaya çalışıyorlar. Teknedeki sarsıntı ve kendisindeki mide bulantısı geçse de Türk olan kadın itici bakışlarla çevreyi izlemeye devam ediyor. Biraz sonra Büyükada'ya varıyoruz ve bu iki çift yepyeni ve muhteşem bir tecrübe yaşayacaklarını düşünerek nerede faytona binebileceklerini soruyorlar. Her ne kadar faytona binmeye ve binilmesine karşı olsam da sadece bilmediğimi söylemekle yetiniyorum.
Yaklaşık 2 saatlik bir bekleyişin ardından da surat ifadelerinde "ah ne kadar eğleniyoruz" ifadesi olan müşteriler tekrar tekneye dönüyor ve akşam yemeğine kadar turluyoruz adalar çevresinde. Akşam yemeği vakti geldiğinde de Anadolu Hisarı'nda bulunan Lacivert Restorant'ın yakınlarına demir atıp önceden planlanmış 1.200 TL'lik akşam yemeğini teknedeki masaya servis yapmaya başlıyorum. Tabi ki yemeğin yarısından fazlası yenmiyor, neyseki teknede olduğumuzdan ben de balıklara gönderiyorum o artıkları. Sonrasında üç müzisyen tekneye geliyor ve canlı müzik başlıyor. Müzikle gülüp eğlendikten sonra tekne Boğaz Köprüsü'nün tam karşına park ediliyor ve müşteriler teknenin ön ucuna davet ediliyor. Boşnakça ve Türkçe lazerle "Benimle evlenir misin, seni seviyorum..." v.b birçok yazı yazılıyor ve zaten bundan sonuna kadar haberi olan kadın şaşırdıkça şaşırıyor, çığlık atıyor. Bu sırada evlenme teklifi eden adam ise kamerasıyla çekim yapıyor, kadın orda tek başına hopluyor, zıplıyor.

Sonraları ise hep 2 saatlik organizasyonlara katılıyorum. Mum ışığında yemek, sonrasında lazer ile şov. Samimiyetsiz bir evlilik teklifi. Bir erkeğin kendisiyle evlenmesi için bir kadına paralar dökmesi ve bunu oldukça klişe bir şekilde "yeşil yeşil" lazerle yapması ayrı bir kroluk gibi geliyor bana.Google'a boğazda lazer yazdığınız anda sayfalarca organizasyon şirketi çıkıyor karşınıza. Bunların hepsi belki 1, belki de 2 yıl sonra bitecek olan evliliğiniz için sizden yüzlerce lira para koparmaya çalışıyorlar. Enteresan bir evlilik teklifi yapmayı planlıyorsanız da cebinizdeki paranızla değil aklınızla düşünmeye çalışın derim, zira lazerle evlilik teklifi orjinallikten çok uzak ve gereksiz bir olay.
Sayfa: