DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Boğsak AdasıToplam 6 fotoğraf bulunmaktadır
Mersin'den Antalya yolu üzerinde ufak bir belde olarak bilinir. Genelde balıkçılar buraya tekneyle ya da benzeri deniz taşıtlarıyla giderek balık tutmak ya da bir şeyler içmek için uğrar.

Kıyıdan mesafesini tam olarak bilemesemde ortalama bir yüzücü bu adaya 1 saatte kıyıdan ulaşır. Yalnız uyarmalıyım ki caretta caretta'larla karşılaşabilirsiniz. Eskiden daha fazla sayıdalardı şimdi yılda bir iki tanesiyle karşılaşıyorum yüzerken.
Sahil kesiminde Boğsak Camping denilen ufak çaplı bir sahil var. Arabayla giriş ücretleri 20 TL. Eğer ki nöbetçiyle ahbaplığınız varsa giriş ücreti ödemeniz gerekmez. Yine uyarmalıyım ki eğer hayvan sevmiyorsanız burası size göre bir yer değil. Zira her yerde kedi ve köpekler var. Siz yemek yerken veya şezlonga uzandığınızda yanınıza gelip muhakkak dikkat çekerler. Tesisin içinde eğer isterseniz çadır kiralayabilir, kendi çadırınızı kurabilir ya da yılda 20 bin vererek kendi baraka evinizi inşa edebilirsiniz. Akşam sekizden sonra sinekleride unutmamak gerekir. Delicesine saldırmaktan asla çekinmezler.

Denize gelince Türkiye'deki en tuzlu denizlerdendir. Kışın dahi ılıktır. Temizdir, yüzeyden bakınca dibi görünür. Alttan geçen size eşlik eden balıkları zorlanmadan görebilirsiniz. Boğsak'ın açıklarında tüplü dalış eğitimi de yapılıyor ama hiç deneme fırsatım olmadı.

Diğer sahiller gibi burada hanzo kesim bulunmamaktadır. Tırcı amcalar sizin 10 kilometre ötenizdeki denizde girmektedir. Burası daha çok aileye mahsus mekanlardandır.
Sayfa: