DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Brutal vokalToplam 1 fotoğraf bulunmaktadır
Halk arısında "böğürme, geğirerek söylüyor, hırlıyor" tarzı yakıştırmalar edinen bir vokal tekniği. Aslında olay böğürmekten ziyade sesi doğru kullanmakla alakalıdır. Brutal, "Acımasız, sert, vahşi" anlamına gelen bir kelimedir ve bu özellikleri yansıtır genellikle. Daha metal ve türevlerinde görülürken yapılış şekilleri müzik türüne göre değişkenlik göstermektedir.

Araştırdığım kadarıyla brutal vokal yapabilmek için sesinizin aşırı kalın olması gerekmemektedir. Ama kalın bi sesle daha rahat yapabilir misiniz orasını bilmiyorum. Ben açıkçası eğitim almasam bile arada sesimin kalınlığından kaynaklı brutal vokale yakın sesler çıkarabiliyorum. Ama uzun sürdüğü zaman devamında inanılmaz bir öksürme hissi geliyor, çünkü eğitimsiz brutal vokal ses tellerine zarar vermektedir. Bu sebepten eğitiminiz yoksa boşuna ses tellerinizi zorlamamanızı öneririm. Küçük yaştaki çocuklar ve yaşlıların brutal yapması tavsiye edilmez genellikle. Ve sadece erkekler değil kadınlarında yapabildikleri bir vokal türüdür. Ama kadınlar için yapmak erkeklere göre daha zordur, o yüzden bir kadınsanız ve brutal vokal yapamıyorsanız bunu başarısızlık olarak değil, fiziksel sınırlarınızın bir sonucu olarak düşünebilirsiniz.

Son olarak, doğru bir brutal vokal ciddi çalışma ve egzersiz isteyen birşeydir. Çünkü brutal vokal yapmak zor bir olaydır ve iş sadece böğürmek değildir. Her sanatta olduğu gibi bu işinde bir tekniği vardır ve tekniğine göre yapılması gerekir. Eğer yapılmazsa ses tellerinizi çok ciddi bir biçimde etkileyebilir hatta zarar verebilir.

Bu kadar ciddiyetten sonra sizi şu arkadaşın brutal olmak ve death metal ile alakalı eğlenceli videosuyla başbaşa bırakıyorum. :)
Sayfa: