DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Burgaz Ada KedileriToplam 14 fotoğraf bulunmaktadır
Sokaklarda ve evlerde olan hayvanlar düşünüldüğünde, tabi akla direkt gelen hayvanlar kedi ve köpekler oluyor. Kediler genellikle her yerde varlar. Köpeklere göre çeviklikleri, bulundukları ortama çabuk uyum sağlayan yapıları ve belediyenin yüksek çöp kutularına birkaç saniye içinde zıplayıp tekrar geri çıkma kabiliyetleri ile hayatta kalma hususunda köpeklerden daha başarılılar.

Burgaz Ada'nın kedilerine gelince, çektiğim fotoğraflardan da görebileceğiniz üzre keyifleri gayet yerinde görülüyor. Hayvanlara gösterilen nezaket bakımından Burgaz Ada'nın "insani" yanını bir hayli sevdiğimi söyleyebilirim. Balıkçıların balık artıklarını sokak hayvanlarına vermeleri, hatta martılara kadar düşünmeleri çok hoş. İnsanların sokak kedilerine hususi mama alıp günün belli saatlerinde onları doyurmaları, benim gözümde kendinden başka canlı türlerini de düşünmeyi başarabilen "kaliteli" insanı haiz özelliklerden biri.

Bir yandan da, sadece insancıl insanların Burgaz Ada gibi daha yoğun görülebildiği yerlerde köpeklerin kedilere saldırma potansiyelinin bariz şekilde düştüğünü gözlemleyebilirsiniz. Ben buradan şunu çıkartıyorum : Aslında kedi ve köpeklerin birbirlerinden bir alıp veremedikleri yok. Fakat beslenmelerini sağlayacak gıda potansiyelinin az olduğu yerlerde rekabet etmek zorunda kaldıklarından iri olanın diğerine saldırması zorunlu hale geliyor. Örneğin; Cihangir, Moda, Adalar gibi yerlerde köpekler kedilere çok daha az saldırırlar. Hatta kimi zaman, beraber uyudukları, gezdikleri ve oynaştıkları görülür. Neden? Çünkü insanlar sokak hayvanlarına sahip çıkıyorlar, onları da mahallelerindeki bir komşuları gibi koruyup kolluyorlar.

Burgaz Ada, sadece kedileri için bile gidilip görülecebilecek, tecrübe edilebilecek bir yer...
Sayfa: