DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Burgaz Cafe



Toplam 1 fotoğraf bulunmaktadır
Burgaz Ada'da iskelenin hemen önünde karşılacağınız ilk mekan Burgaz Cafe oluyor. Sait Faik Abasıyanık heykelinin hemen sol tarafında köşede kalıyor. Burayı tecrübe ettiğimizde bize servisi genç bir arkadaş yaptı. Pazarlama konusunda işine odaklı olduğu için kendisini taktir ettim. "Ne alırsınız?" vs tarzı sorular sorarken, kar marjının daha yüksek olduğunu tahmin ettiğim yüksek fiyatlı ürünleri ön plana çıkarıyor ve bir yandan da orada ne yiyip ne içebileceğinizi anlatarak, alternatifler sunarak o anda ne yemek istediğinizle ilgili kurduğunuz hayal dünyasını genişletiyor. Siparişi alan bu genç bize fotoğrafta görüğünüz "Burgaz Kebabını" önerdi. Daha önce tecrübe etmediğimiz bu yemeği biz sormadan biraz sempatikvari bir tavırla "annemizin pişirdiği bilmemne bilmemne ürünümüz....Bahçemizde kendi yetiştirdiğimiz özel domateslerimizle servis ediyoruz...." vs şeklinde pazarladı. Burgaz Kebabının fiyatı Burgaz Ada'da Burgaz Cafe'de 17TL.
Burgaz Kebap bana göre öyle çok ahım şahım bir yemek değil. Dönerin bir çeşit hamur işinin içine konulup servis edilmiş hali. Bir nevi iskenderin bir başka çeşidi gibi. Ayrıca porsiyonu kesinlikle doyurucu değil. Gerçekten aç bir şekilde mekana oturusanız, bu Burgaz Kebaplarından 3 porsiyon sipariş etmeniz gerekecek benden söylemesi.
Neyse, Burgaz kebabımızı yerken pazarlama konusunda işine odaklanmış arkadaşımız, sürekli "ortaya bir salata yaptırayım mı?, şöyle şöyle bir tatlımız var çok özel ondan getireyim mi?, yemekten sonra türk kahvesi de iyi gider hani..." vs tarzında mekan girdisini arttırmaya yönelik çalışmalarına devam ediyor. Bu arada Burgaz Ada'nın tatlı rüzgarı üzerinize esiyor falan filan...Burgaz Cafe işte böyle bir mekan...
Sayfa: