DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Büyük AdaToplam 1 fotoğraf bulunmaktadır
Büyük Ada, istanbul adalarının en büyüğü olduğu gibi nüfusen de büyümeye devam eden ve içindeki sempatik havayı gün geçtikçe yitiren adalardan. Eskiden vapurdan indiğimiz anda iskeleden yukarıya doğru yürüdüğümüzde Büyük Ada'nın çarsısının nazifliği ile anında istanbul'un negatif enerjisinden kurtulmayı tecrübe etmiş olanlar şimdilerde oraya adımlarını attıkları anda adanın gözlerinde sizi yeşil yeşil banknotlar olarak gördüğünü hiç gizlemeyen, olabildiğince nezaket yoksunu ve sizi bir an önce sonraki esnafa kaptırmadan kendi mekanına almak isteyen veya elideki ürününü alel-acele satmak isteyen iğrenç bir güruhla dolduğunu görecekler. Tabi o eski Büyük Ada tecübelerinizden eser kalmadığını, artık bambaşka, daha vapurdan inerken dahi herkesin birbirini itip kaktığı bombok bir ada ile karşılaşacaksınız.
Faytonlarda atlar halen işkence görmeye devam ediyor. Faytona binen kadınlar kendilerini prensesler gibi hissederken, erkekler kendilerini muzaffer bir komutan, adeta bir fatih tribine sokuyorlar hala. Bisiklete binenler hala var ve sayıları artıyor. Büyük ve güzel ahşap yapıların çoğu yine halen ayakta. Ağaçlar eskisinden daha seyrek. Eskiden pek insan eli değmeyen yerlerde şimdi mesire yerleri kurulmuş ve giriş tabii ki ücretli.
Sahildeki restoranlarda berbat bir canlı müzik var geceleri. Restoranlarda fazla hesap ödemeyecek şekilde sipariş verirseniz, az önce sizi yoldan çevirip kendi mekanlarına oturmanızı sağlamış olan esnaflıktan nasibini alamamış doğulu işletmeci ve garsonların yüzleri hemen asılıyor ve kabalaşıyorlar.

Velhasıl, ben birkaç yıl sonra bu yaz tekrar adaya gittiğimde bunları tecrübe ettim. Belki havalar soğuyunca gidenler kendilerini daha huzurlu hissederler. Fakat şunu gördüm ki yaz ayları için Büyük Ada bitmiş...Çok yazık.
Sayfa: