DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS LensToplam 1 fotoğraf bulunmaktadır
Genel anlamda beğenilmeyen bu lensi kullananların yeterince tecrübe etmediğini düşünüyorum. Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS Lens'e kötü demek doğru değil. Kendi kullanım alanına uygun olmadığını söyleyenleri ya da daha ağır konuşmak gerekirse fiyat/performans oranı kötü diyenleri anlayabilirim, ancak daha kötü sözleri asla hak etmiyor.

Herşeyden önce bu lens, giriş seviyesindeki kullanıcılara hitap ediyor ve binlerce liralık ekipmanlarla kıyaslanması lensi kullanacak olanlarda ciddi ön yargılar yaratıyor.

Hangi alanlarda kullanılır diye sorarsanız, bence bu lens bir tak gez lensi. Fakat keskin fotoğraflar yakalamak isteyenler bu lensi açık havada ve yeterince aydınlık ortamlarda kullanmalılar. Şu anda spot piyasası 350-400 usd civarında seyrediyor. Bu fiyata göre malzeme kalitesinin gayet tatminkar olduğunu söyleyebilirim. Diyaframı 7-8 seviyelerinde tutabilirseniz yeterince kaliteli fotoğraflar elde edebilirsiniz. ikinci el almak isteyenler 500TL civarında fiyatlara bulabilirler.

Bu lensle çektiğim bir kaç fotoğrafı görmek isterseniz, Martılar ve İstanbul (#288) ve Marc Quinn-Aklın Uykusu (#283) tecrübelere bakabilirsiniz.
Sayfa: