DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Çayın ince belli bardakta daha lezzetli olmasıToplam 1 fotoğraf bulunmaktadır
İnce belli bardakta içilen çay kupada içilen çaya göre daha lezzetlidir. Bunun bardağın küçüklüğü yani çayın hacmi ve sıcaklığı ile ilgili olduğunu düşünmekteyim. İnce belli bardaktaki çay oldukça mütevazidir, içtiğiniz her yudumda o ilk andaki sıcaklığı fark edebilirsiniz. Kupadaki çay ise çok zaman geçmeden soğur ve son yudumlarınızda soğuk şerbete benzeyen ve pek de hoş olmayan bir tat alırsınız. İce tea gibi keyif verici bir tat değildir bu.

Belki de bu çayın çok bekletilmeden içilmesi gereken bir içecek olmasından kaynaklanmaktadır. Bu yüzdendir ki ince bellide çay içmek Türk adetlerinden biridir. Çayın o gerçek tadını alabilmek adına bu mütevazi ve şirin ince belli bardağı çıkarmışlar. Bir bildikleri varmış demek ki değil mi? Bu durumda biz de bu estetik ve kültür şahaseri bardaklarla çay içmeyelim de hangisiyle içelim öyle değil mi?
Sayfa: