DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Cebu Mactan arası 3. köprü projesi


Filipinler 'de, Duterte'nin çılgın projesi olan bu köprü projesi Cebu City'i Mactan Adası'nın Cordova bölümüne bağlayacak. Bu proje ile diğer iki köprüdeki trafik yükünün azaltılması hedefleniyor, fakat elbetteki azalmayacak. Çünkü dünyanın neresine bu tip "çılgın projeler" yapılırsa yapılsın sonuç olarak proje bölgelerinde nüfus çılgınlar gibi yükselmiş. Dolayısı ile yapılan üçüncü, dürdüncü, beşinci veya onbeşinci köprülerin trafiğin azalttığı görülmemiş. Fakat en azından Duterte bu projesini yaptırırken doğaya hassasiyet gösterme gayretinde. Ayrıca Filipinler'de köprü geçişleri bugüne kadar hep ücretsizdi ve 3. köprünün de ücretsiz olacağı söyleniyor. Amma velakin projede görüleceği üzere köprü giriş-çıkışlarında gişeler var. Gişeler bende büyük soru işareti yarattı ve bana soracak olursanız bir gün mutlaka -az veya çok- köprü geçişinden ücret alınacaktır. Fakat gözlemlerime göre Filipin halkı daha gişelerin ne anlama geldiğini dahi bilmiyor.

Cebu ve Lapu Lapu arasındaki bu projenin bir ayağı bir diğer çılgın proje olan SRP'ye bağlanacak. Böylece bölgede istihdam imkanı da yaratılmış olunacak.

Halk arasında pek sevilen başkan Duterte bu projeyi kendi dönemi bitmeden tamamlayabilirse bir sonraki dönemde de seçilmeyi garantileyecektir. (Emekli olmazsa)
Sayfa: