DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Çekirdek bağımlılığı


Bilimsel literatürde yerini henüz almamış olsa da, özellikle beyaz çekirdeğin ciddi oranda bağımlılık yaptığına dair deneyimsel ve gözlemsel verilere sahip olduğumu düşünüyorum. Bu yazıyı okurken bu fikrime katılacak birçok çekirdek bağımlısı olduğundan da şüphem yok. Hatta bazıları, bu kadar gizli bir bağımlılıklarının ifşa olmasıyla yüzleşme noktasında geçici bir gerginlik yaşıyor bile olabilirler ama sorun değil; zamansız yüzleşme birçok zaman direnç yaratır bilinç düzeyinde.
Daha çocukluğumda farketmiştim çekirdeğin göründüğü kadar masum bir yiyecek olmadığını. Onu yemeye başladıktan sonra, bütün paketi yemeden bırakamıyordum ve etrafımdaki insanlarda da benzer bir durum olduğunu hemen farketmiştim. Önündeki çekirdek son tanesine kadar bitmeden, oturduğu yerden kalkamayan onlarca insan gördüm. Yerken kendilerinden geçiyorlardı ve hızlı bir şekilde kitleniyorlardı bu eyleme. Yemeye herhangi bir şekilde ara vermek zorunda kaldıklarında, gerildiklerini farkediyordum ve çekirdeğin insan zihni üzerinde bu denli etki yaratabilmesini hayretle izliyordum.
Evet itiraf ediyorum, ben de bir çekirdek bağımlısıyım, önüme geldiğinde reddedebildiğim olmadı hiç çekirdeği ama biliyorum ki, yakın zamanda bilim insanları bu meseleyi de gündemlerine alacaklar ve çekirdeğin insan zihni üzerindeki etkileri üzerine aydınlatıcı araştırmalar yaparak, bu konudaki soru işaretlerini bir açıklığa kavuşturacaklardır.
Sayfa: