DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Chucky filmini izleyip evdeki oyuncak bebekten korkmak


90'ların sonu 2000lerin başlarında internet henüz bizde yokken film izleyip dururduk arkadaşımla. Cd satan yerlere gider kapak resimleri dikkat çekici ve vurucu sözleri olan filmleri alırdık. Tabi bunlar genelde korku filmleriydi. Yüzü gözü çizik oyuncak bebeği görünce kapak resminde tereddüt etmeden alıverdik Chucky filmini. Ertesi günü oturduk izledik arkadaşımın evinde. Hafif tırsmıştık ama belli etmiyorduk tabi birbirimize. Film bitti sonra yan odaya geçtik. Gözleri pörtlek Chucky büyüklüğünde bir bebek yatakta oturmuş bize bakıyordu. Alt tarafı bir film diyerekten oturduk yatağın bir köşesine, ama birdenbire biz otururken yatakta yarattığımız titreşimden dolayı bebek yan yatıverdi. Çocuk aklımızla bunu anlamamıştık tabi. Kalbimiz ata ata diğer odaya koştuk. Sonra bir daha o odaya giremedik.
Arkadaşım annesine bebeği arka odaya götürmesini söyledi ve bir daha o bebeği odasına almadı. Üstelik geceleri odasına girme ihtimalini engellemek için arka odanın kapısını kapattırıyordu. Uykuya dalana kadar da onu düşünüyordu eminim. Fakirlikten olsa gerek benim öyle bir bebeğim yoktu ve şanslı hissediyordum kendimi. Bazen yoksulluk da işe yarayabiliyor. :)

Bu tarz oyuncak bebeklerden korkmaya pediophobia deniliyormuş. İşte Chucky gibi filmler bu fobinin nedeni olabiliyor. Çocukların böyle filmler izlemesine engel olmak gerek.
Sayfa: