DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Çiğ köfte


Artık hemen hemen her yerde dükkanları olması ve "ye git" mantığında olması sebebiyle "Türklerin fast food'u" deniliyor artık.
Son zamanlarda her köşe başında bir çiğ köfteci dükkanı açıldığını görmekteyiz. İpini koparan çiğköfteci dükkanı açmaya başladı. Bulgur, salça ve birkaç çeşit baharatla hazırladıkları çiğ köfteden çok yüksek kar elde ediyorlar. Toptancılardan kilosunu 2-3 liraya alıp kilosunu 25-30 liradan satıyorlar çiğköfteyi. "Çiğköftemiss, şube için gerekli olan çiğ köfte tezgahı, dolap, masa, sandalye, tabela ve görseli temin ediyor. Ayrıca 200 KG ÇİĞ KÖFTE DE HEDİYE! Üstelik 4990 TL+KDV ve taksit imkanıyla... Ürünler kapınıza kadar geliyor, kargo veya nakliye ücreti ödemiyorsunuz. Kendi işinizin sahibi olun." çiğ köfteci açmak Bu linkten görebildiğiniz sitede 5000 tl vererek dükkan sahibi olunabiliyor, üstelik 200 kg çiğ köfte de hediye. Zaten 200 kg çiğköfte tüm giderleri amorti ediyor. Hal böyle olunca hayvan gibi kar yapıyorsun ve böyle olduğunu öğrenince dükkan açmaya çabalıyorsun orda burda.

Çiğ köfteyi çok seven biri olarak pek de hoş karşılamıyorum bu durumu. Çok fazla seçenek olunca kaliteli çiğ köfte bulma şansı azalıyor ve yediğin en dandik çiğköfte dürümüne 3 tl veriyorsun. Bazen o kadar abartıyorlar ki, azıcık çiğköfte, solmuş marul ve unlu lavaşla dürüm hazırlayıp veriyorlar ve utanmadan da 3 tl istiyorlar. Böyle durumlarla çok karşılaştım son zamanlarda, o yüzden artık en güvendiğim sadece bahçelievlerde şubesi olan "Gap çiğ köfte salonu"ndan alıyorum. Adamlar hem malzemeden kısmıyor, hem de çiğ köfteleri bu zamana kadar yediğim en güzel çiğ köfte. Annem bile onların çiğ köfteleriyle yarışamıyor, her seferinde deniyor beni almaktan vazgeçirmek için ama bu kaliteyi asla geçemiyor. :)
Sayfa: