DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Çocuk gelin rezaleti


Mahkemede rızası olduğu gerekçesiyle zanlılar hakkında beraat kararı çıkarılan davada 15 yaşındaki tecavüz mağduru kızın "hakim amca"sına yazdığı bir mektup olayın vahametini, içinden bulunduğumuz toplumun iğrençliğini ve adaletin savunucusu olan kişilerin en az tecavüz suçluları kadar sapık olduklarını ortaya koyuyor.


"Hâkim amca ben yaşadıklarımı utandığım için bir de polisler ve siz bana inanmıyor gibi davrandığınız, alay ettiğiniz için anlatamıyorum. Her erkeğin bana tecavüz edeceğini sanıyor, korkuyorum. Hakimsin bir daha bana bağırma. Beni azarlamayın. 15 yaşında 38 kilo bir kızım. Benim gücüm bu adama yetmez ki karşı koyup onu yeneyim. Polisler de siz de beni suçladınız. 'Neden karşı koymadın' diye. Bu adamın benim üç katım kilosu ve gücü var. Bir erkekle benim gücümü nasıl bir tutuyorsunuz.

Canlı cenaze gibiydim. Tek düşündüğüm bir an önce ölmekti. İntihar edecektim, beceremedim. Bu son ifademdir. Bana inanmayan dalga geçer gibi davranan aşağılayan mahkemenize gelmeyeceğim. Sizi adalet ve vicdanınızla baş başa bırakıyorum."

Tecavüze uğrayan 15 yaşında bir kız var, yani çocuk ve varılan sonuç ise rızası olduğu. Soruyorum şimdi, psikoloji alt üst olup intihara yeltenen bir kız hakkında bu kararı veren hakim amcalarımız hangi adaletin koruyucusu?

Ve daha da felaketi geliyor...


Peki ya çocuk yaşta tecavüzcüsüyle evlendirilmenin yolunu açacak olan yasayı onayan hangi milletin vekili?

Böyle sapıkça bir şeyin verilen tepkiler sonucunda aslında ne kadar normal ve mağduriyetleri giderme amaçlı yapılıyor olduğunu söylüyorlar. Yasada yer alan madde ortalama bir zekaya sahip her bir bireyin anlayabileceği açıklıkta ve netlikte. Bunu çarpıtmanın veya yalanlamanın hiçbir manası yok. "16/11/2016 tarihine kadar işlenen cinsel istismar suçunda, mağdurla failin evlenmesi durumunda" diye bir ifade var. Yani bu demek oluyor ki tecavüzü işleyen kişi ceza evine girmemek için aileyle anlaşmaya çalışacak hatta bunun karşılığı olarak para teklif edecek. Ortaçağ karanlığında kalmış olan ve evlendirilmeyle bunun üstünün örtüleceğini düşünen aileler de elbette bunu kabul edecek. Küçük yaşta bir çocuk 50 yaşında bir adamla evlenecek belki de. Kuranda da caiz ya hani. "Zaman aşımı süresi içinde evliliğin, failin kusuruyla sona ermesi halinde fail hakkındaki hüküm açıklanır veya cezanın infazına devam olunur." Bu ne demek peki? Zorla evlendirilen küçük kızımız olur da boşanmak isterse failin cezasının infazına devam edileceği için daha çok baskı, daha çok şiddet göreceği anlamına geliyor. Yani sonuna kadar şiddet, sonuna kadar işkence, sonuna kadar yıkım ve ölüm!
Sayfa: