DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Çocuktan Al Haberi


Yıl 2001... İlkokul 2. sınıfın rutin günlerinden birinde sınıfımıza tanımadığımız bazı insanlar girip bize kağıtlar dağıtmışlardı. Kağıtlarda alakasız sorular vardı, istediğimiz gibi cevaplamamızı söylediler. Biz de soruları cevaplayıp geri verdik. Şu an sadece "Döviz nedir? sorusunu ve "Turistlerin kullandığı paradır." diye cevapladığımı hatırlıyorum.
Kağıtları topladıktan sonra içimizden bazılarını konferans salonuna götürüp mülakatımsı bir şey yaptılar. Bu sefer sözlü olarak alakasız sorulara cevap veriyorduk.
Yanlış hatırlamıyorsam bir gün sonra sınıfa biri girdi ve elindeki listeden birkaç isim okuyarak "Adını okuduğum kişiler yarın okula sivil gelsin." dedi. Programa çıkacakmışız. En yakın arkadaşımın adı okunmadı diye çok üzülmüştüm.
Ertesi gün en sevdiğim jilemle okuldaydım. Bir servise bindik ve manzaralı, güzel bir yere gittik. Kameralar kuruldu, hazırlıklar yapıldı ve bizi tek tek çağırdılar.
"Sibel Can mı daha güzel, Hülya Avşar mı?", "Sence Van Gölü canavarı gerçek mi?", "Nurseli İdiz kimdir?" gibi sorulara cevap verdim. Yıllar geçtikçe soruların ve cevaplarımın çoğunu unuttum ama Nurseli İdiz'li soruya "Eski zamanlarda yaşamış biri olabilir." şeklinde cevap verdiğimi kelimesi kelimesine hatırlıyorum.
Programı takip etmediğim için kendi yayınımı da kaçırmıştım, tekrarını izlerim diye düşündüm ama denk gelemedim.
Ama o dönemde dışarıda "Ben seni televizyonda izledim. O programdaki kız sensin dimi?" gibi şeyler söylemek için durduruyorlardı beni.
Keşke bir yolu olsa da videomu izleyebilsem...
Sayfa: