DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Cruelty freeToplam 6 fotoğraf bulunmaktadır
Kozmetik ürünlerinin ve temizlik malzemelerinin üretim aşamasında hayvanlar üzerinde test edilmediğini gösteren ibaredir. Cruelty free markalar ürünlerini geliştirirken insan dokusuna çok benzer materyaller üzerinde test yaparlar, ki bu yöntem çok daha güvenilirdir. Hayvanlar üzerinde reaksiyona neden olmayan ürünlerin insanlarda reaksiyona neden olması mümkündür. Yapay dokular üzerinde test yapılarak bu gibi riskler azaltılır ve biz tamamen lüks kategorisindeki ihtiyaçlarımızı karşılarken minik dostlarımız zarar görmemiş olur.
Ne yazık ki kozmetik markaları cruelty free olmaktansa hayvanlar üzerinde test yapmayı tercih ediyor çoğunlukla. Çünkü yapay dokularla test yapmak hayvan testlerine göre daha maliyetli.
Çin gibi hayvan testini zorunlu tutan ülkeler de var. Cruelty free markalar bu ülkelerin pazarlarına girmiyor, eğer giriyorlarsa cruelty free'liğini sorgulamak gerekiyor.

Hayvanlar üzerinde test yapan markalar

Hayvanlar üzerinde test yapmayan markalar

Ülkemizde ulaşabileceğimiz cruelty free markalardan bazıları: Alix Avien, Golden Rose, Pastel, The Balm, Essence, Nyx, Murad, Physicians Formula, Bath and Body Works, Eco Tools, Real Techniques, Down Under Naturals, Dalin, Ecobeauty, Gosh, Kryolan, China Glaze, Nivea, Wetnwild, Burt’s Bees, John Frieda, Bare Minerals, The Body Shop, Smashbox, Urban Decay, Victoria’s Secret.
Sayfa: