DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Cymbalta


Yaklaşık 4 ay kullandığım ilaçtır. Başlangıçta 30 mg aldığım bu ilaç ilk birkaç gün beni adeta "walking dead"e dönüştürdü. Sürekli uyukluyordum, çenem esnemekten ağrımaya başlamıştı. Başım dönüyor ve midem bulanıyordu. Bu ilaç benim bünyem üzerinde ciddi yan etkiler gösterdi, prospektüsünde de yarım sayfa şeklinde yazıldığı gibi. Prospektüsünü okudum, yan etkilerini gördükten sonra endişelenmeye başladım bu ilaç hakkında. Kısa bir araştırma yaptım. Cymbalta piyasaya sürüleli sadece birkaç yıl olmuş ve bu yüzden psikiyatristimin bana bu ilacı deneme amacıyla vermiş olabileceğini düşündüm. Kullanmaya devam ettikçe bu inancım güçlendi. İçinde bulunduğum depresyondan kurtulamadım, hatta iki gün aksatınca ilacı depresyon belirtileri artış gösterme eğiliminde oldu hep. Gün içinde çok fazla uyuyor, canım hiçbir şey yapmak istemiyordu. Yataktan kalkmak bana işkence gibi geliyordu. Geceleri normalde konuşmayan ben sürekli konuşuyor, vücudum kasılıyor, aniden uyanıyordum. Sonrasında daha fazla dayanamayıp azaltarak bıraktım. Hem vücuduma verdiğim kimyevi zararlardan, hem de acaba ilacımı içtim mi içmedim mi derdinden kurtuldum. Çevremde de bu ilacı kullanan kişileri gözlemlediğim kadarıyla ilacı faydalı bulmadım.
Sayfa: