DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

DaçaToplam 2 fotoğraf bulunmaktadır
Rusça "vermek" fiilinden türemiştir. Rusya'da komünist dönemde devlet halka bedelsiz olarak tarım yapmaları için şehir merkezinin uzağında prefabrik olan evlerden vermişlerdir. Daçaların Ruslar için önemi büyüktür, kriz zamanında insanlar açlıktan kırılırken bu daçalarda yapılan tarımlar sayesinde birçok aile krizi atlatmıştır. Bu yüzden o zor zamanlarda Rusya'yı ayakta tutan bir sistem olarak görülür.

Genelde elektrik ve su tesisatı problemleri olan köhne yapılardır. Hatta kimilerinin tuvaletleri evin dışında bulunur. Ama hafta sonları ve tatil zamanları herkes buralara akın eder. Şaşlık yerler, banya(sauna)ya girer ve doğanın tadını çıkarırlar. Bahar ve yaz aylarında mutlaka bir daça hayatının yaşanması gerektiğini düşünüyor ve bunu uzun zamandır planlıyorum. 04:00'dan 22:00'a aydınlık bir hava, mangal yapmak, Ruslar gibi sınırsız içmek, steplere doğru uzun yürüyüşler yapmak... güzel bir şey olmalı... :)
Sayfa: