DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Emile Zola - Thérèse RaquinToplam 2 fotoğraf bulunmaktadır
Fransız yazar Emile Zola'nın eserlerinden biri... Baskı altında kalmış hissiyatlar sonucu yaşanan yasak aşkın sebebiyet verdiği bir cinayet hikayesi olmasından ötürü bana Dostoyevski'nin Suç ve Ceza'sını hatırlatmıştır. Emile Zola'nın betimleme yönündeki ustalığını gösterdiği bir yapıt olmasının yanı sıra, okuyucuyu karakterlerinin iç dünyasına sokma başarısı ile ön plana çıkan bir eserdir.
Emile Zola bu romanı için: "Ben Thérèse ile Laurent arasındaki tutkuların gizli işleyişini, içgüdünün itişlerini, bir sinir krizi sonunda meydana çıkan zihin bozukluklarını adım adım kovalamaya çalıştım...Amacım herşeyden önce bilimseldi...Ayrı mizaçta iki insan arasında olabilecek garip bir birleşmeyi anlatmaya çabaladım. Roman dikkatle okununca görülecektir ki, her bölüm, meraklı bir fizyoloji olayının incelenişidir..." demiştir.

Ben; Thérèse Raquin adlı eserin Samih Tiryakioğlu çevirisini okumuş bulundum. Çevirinin de gayet başarılı olduğunu düşünüyorum. Bu tecrübeden yola çıkarak kitabı okuyacakların gerçekten çok iyi bir romanla karşılaşacaklarını bilmelerini isterim...
Sayfa: