DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

En doom şarkılar


My Dying Bride - For my fallen angel

Bu başlık My dying bride'sız kalır mı? :)
Katatonia - Black Erotica

Doom diyince benim için olmazsa olmaz olan Katatonia'nın, Brave Murder Day adlı albümündeki 12 adlı parçanın demo versiyonu olarak lanse edebileceğimiz, riff yapısı olarak benzer fakat vokallerin farklı oluşu, gitarlarda kullanılan extra tonların ve clean gitarla çalınan bazı rifflerin farklı ensturmanlarla çalınmış olması gibi farklı özellikleriyle kendini sevdiren şarkı. Çıkışındaki ölümcül armoninin ayrıca hastasıyız.
Uaral - Depression

Empyrium'a benzerliğiyle bilinen Şilili grubun "Depression" parçası doom metalin en iyi örneklerinden.
Draconian - Death come near me

15 dakikalık bir doom metal şahaseri. Doom dinleyicilerinin klasiklerinden biri.
Sadece "death come near me" değil, "the cry of silence", "elysian night", "the gothic embrace","she dies" ve daha birçok şarkısı da aslında bu başlık altında yer alabilir.
Katatonia - Rainroom

Sound of Decay EP sine kadar Doom Metalin öncülerinden olan grubun çok hoş geçişler taşıyan tatlı bir parçası.

Şarkının sonlarındaki, "When you said that life is can't what you want and I really want everything" kısmı ve sonrasında giren twin pedallı davul partını ayrı severim. Ayrıca ortasındaki Clean Guitar ve Clean Vokal geçişi olan kısma ayrı bir parantez açmak isterim. Ayrıca bu şarkıyı çalması da ayrı zevklidir.

Çok seviyorum bu şarkıyı sanırım. :)
Lacrimas Profundere - A Fairy's Breath
Sayfa: