DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Eskişehir Barlar SokağıToplam 5 fotoğraf bulunmaktadır
Eskişehir'i son 5 yıldır aralıklı olarak ziyaret eder çeşitli yerlerini gezmek için fırsat kollardım. Git gide şehri daha bir sevmeye başladım ve üniversite tercihimde listeme ekledim. Sanırım yukardaki sesimi duymuş olacak ki Eskişehir'i kazandım. Eskişehir'i kazandığımı kime söylesem "aa orda barlar sokağı varmış. Gelirsek bizi de götürür müsün?" gibi cümleler kurarak gelebilme ihtimallerini tartıyorlardı.

Neyse efendim, Barlar Sokağı ; alışveriş merkezi olan Espark 'ı geçtikten sonraki Haller'in karşı caddesinde kalan bir cadde boyu dizili barlardan oluşmaktadır. Yalnızca barlar değil elbette meyhaneler, türkü barlar, cluplar vs. İlk geldiğimde oldukça sesli bulmuştum bu sokağı. Zira bundan bir ay öncesine kadar her bar ya da her neyse kendi müziğini dışarıdan duyulacak şekilde açıyor ve bu müzik zevkinden çok gürültü kirliliği oluşturuyordu. Şimdi ise sanırım yeni çıkan bir yasa olsa gerek ki yeni yeni barlar seslerini kısıp sadece oturdukları yerlerde duyulacak düzeyde seslerle müşterilerini memnun etmeye çalışıyor.
Kendi adıma konuşmam gerekirse bu uygulamayı oldukça beğendim. Çünkü dışarda oturduğum zaman yan barın sesi ile kendi barımın müziğinin karışması üstüne üstlük yanımdaki adamın sesini duymak için içine düşecek kadar dibine girmek zorunda kalmıyorum artık. Ya da sesimi yülseltmek.


Burada bu bir aylık süreçte nerdeyse yarısına girip birşeyler içip inceleme fırsatı buldum. Her çeşit zevke göre barlar bulunmakta. Sakin mekanlar arayıp "ben içeceğimi içeyim, rahat rahat kafa dinleyeyim" diyenler de "abi ben canlı müzik istiyorum kulaklarımın zarı patlayana kadar" diyenler için de barlarımız varmış.


Zaten bir süre sonra kendi ortamlarınızı buluyor ve oralarda daha çok zaman geçirmeye başlıyorsunuz. Ben küçük bir mekan buldum. " Pan Cafe Kokteyl Bar" adlı bir mekan. Ortama ne loş ışıklar mevcut ne de çok parlak ışıklar. Hem teras katı var hem kapalı sigara içilmeyen kısım ve bahçesi var sigarınızı içip yoldan geçenleri rahat rahat kesebileceğiniz :)
Ücretleri de ortalama seviyede. Kokteylleri her damak tadına uyabilecek cinsten. Acı sevenler ekşi sevenler, tatlı sevenler.. Ben genelde Calimera 'yı tercih ediyorum. Jagermeister ile Malibu'dan yapılan bir kokteyl. Tadı Jager iken kokusu Malibu.
Maçları izleyip, langırt oyanayabildiğiniz, şansınız varsa Mario koltukları boşsa Mario oynayabileceğiniz hatta çeşitli kitapları bulabileceğiniz sıcak bir mekan.

Olur ya bir gün yolunuz Eskişehir' e düşer de Barlar Sokağına düşerse burayı da görmenizi de tavsiye ederim.
Sayfa: