DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Ev almanın imkansız hale gelmesi


Özellikle istanbul gibi büyük şehirlerde "oturulabilir" ortalama bir dairenin fiyatı biraz daha merkezi semtlerde 300-350 binlere dayanmış durumda olduğundan bugün ilk defa bir tv kanalında itiraf edildiğini tecrübe ettiğim gerçektir. Programda konunun uzmanı olan konuğa sunucu, ev alma konusunda nelere dikkat etmemiz gerektiğini soruyor. "Kredi mi alalım, direkt peşin mi ödeyelim" gibi seçenekler sunuyor. Fakat uzman halkın cebinde peşin ödenecek parasının olmadığını söylüyor. "O halde kredi seçeneği cazip gözüküyor değil mi?" diye soran spikere bugün alacağımız bu tip bir konut kredisinin taksitlerinin aylık ortalama 4500tl civarında olacağını, dar ve orta gelirli kesimin bu tip uzun süreli bir masrafın altına zaten giremeyeceğinden artık ev almanın hayal olduğunu söylüyor.:)
Sayfa: