DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Fast food zincirlerine tavsiyeler


Fast food zincirleri bir zamanların hep gidilmek istenen; rengarenk, gençler için çekici ve orta yaşlılar için pratik gözüken restoran türleriyken sonradan sonraya birden bire kalitesizleşen, toplum üzerindeki "sempatik" imajlarını yitiren mekanlar olarak düşünülür oldular. Kırmızı ağırlıklı renk seçimleri , gençliği hedef alan ve sevgi-love temalı sloganları ile bir dönemin başarılı pazarlama tekniklerini sürdürmekte zorlanmaya başladılar.

Bence "insan" ve "doğa" odaklı olsunlar. Hem müşterilerine, hem çalışanlarına, hem de ürünlerini ürettikleri hayvan ve bitkilere gereken değeri verirlerse bütün sorunlar çözülecektir.
Bir kere, herşeyden önce hayvan haklarına saygılı olsunlar. Son zamanlarda hayvanlara karşı uyguladıkları akıl almaz şiddet görüntülerini izlerken büyük rahatsızlık duydum kendilerinden.

Sonra, personellerinin mesai saatlerini indirip, insani koşullarda ve daha yüksek maaşla çalıştırmalılar. Şu anda çalışanların kalitesinin düşüklüğü bariz ortada. Bazı mekanları bok götürüyor. Zaten personelin yüzüne baktığınızda "ne kadar ekmek o kadar köfte" izlenimini alabilirsiniz. Adamlar 3 kuruş maaşa afedersiniz eşek gibi çalışıyorlar.

Son olarak, sattıkları ürünlerin daha sağlıklı olmasına özen göstermeliler. Amerika'da obezite probleminin ana faktörü olarak gösteriliyorlar. Ayrıca kanserojen maddeler kullandıklarına dair fazlaca duyum alıyorum. Patatesin kızartıldığı yağı bu kadar ekonomik kullanmaktan vazgeçmeliler.
Sayfa: