DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Filipinler


Dünya'nın değişik coğrafyalarında yaşamak , bir sürü insan yüzü görmek, başka kültürlerde yaşanan ortak dertlere ve mutluluklara tanık olmak, onlarla beraber sevinip üzülmek, "Hassittir bu bizim orada da aynı" hissini yaşamak sizin dünya insanı olma yolunda baya bi ilerlediğinizin göstergesidir diye düşünüyorum.
Yargılayan çok olur "Bok mu vardı da gittin elin gavur memleketlerine, huyunu bilmezsin suyunu bilmezsin, başına bişey gelse noolcak kim yardım etcek ,korkmuyor musun hiç bilmediğin yerlerde, ya seni yerlerse; yamyammış onlar" falan filan bitmeyen kaygılar ve kendi cesaretsizliklerini haklı çıkarma çabaları.
Ya zaten ölücez gidicez amına koyiim kafanı çalıştır yedirme kendini salak mısın?
2012'den beri Filipinler'deyim şahit olduğum, yaşadığım şeyleri iyi ki yaşamışım hatta iddia ediyorum burası daha güvenli gibi geliyor bana.
Sabaha karşı saat 3 de bile sokaklarda güvenle dolaşabiliyorum (Manila hariç) kavga eden tartışan insan sayısı çok az. Trafikte bile çok nazik ve anlayışlılar. Bizdeki gibi hemen küfüre ve kavgaya hazırlıklı değiller.
Mecburen ayak uyduruyorsunuz nazikliğe sabırlı davranmaya çünkü biliyorsunuz ki dışlanacaksınız.
Tabi çakallar da çok ama bizdeki gibi ali cengiz oyunlarını başarılı bir şekilde yapamıyorlar hemen foyaları meydana çıkıyor. Yani bizim gibi açıkgöz değiller
Kızların toplanıp akşam hovardalığa çıktığı bir ülke düşünün. Avcıyken av oluyorsun ve ağzın kulaklarında memnun bir şekilde av olarak kendini teslim ediyorsun. Daha ne istiyon?
Gez kardeşim yaşa, başka memleketin musluğundan su iç, arada başka havayı kokla. O oturduğun koltuktan götünü kopar sistemden biraz uzaklaş senede bir iki ay iş ve paran imkan veriyorsa git gez.
......
Sayfa: