DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Gangnam Style'a ayırdığımız süreyle neler yapabilirdik?Toplam 2 fotoğraf bulunmaktadır
PSY nin Gangnam Style adlı şarkısı geçtiğimiz günlerde Youtube un sayaç rekorunu kırdı. YouTube'un geliştiricileri, hiçbir videonun 2 milyarı aşkın defa izlenebileceğini ilk baştan öngöremedikleri için, YouTube'un sayacını 32-bit tam sayı olacak şekilde ayarlamışlardı. Bu da, sayacın en fazla 2.147.483.647 sayısına kadar gitmesine izin veriyordu. Ancak PSY, bu rekoru kırarak, 5 Aralık 2014 itibariyle 2 milyar 159 milyon 554 bin 773 defa izlendi. Bu durum, YouTube'un sayacının, sınırda takılı kalmasına neden oldu. Kısa sürede durumu fark eden yazılımcılar, olaya müdahale ederek sayacı 64-bit olacak şekilde değiştirdiler. Artık yeni rekoru kırması oldukça zor olan, geçtiğimiz yazlardan birinin bu hit şarkısı yine de uzun bir süre en çok izlenen Youtube videosu olma rekorunu elinde tutacak gibi.

Economist adlı site bu videoyu izlediğimiz süre boyunca insanlık olarak ne yapabileceğimizi hesaplamış. 4 dakika 12 saniyelik videonun kabaca insanların 140 milyon saatine denk geliyormuş. Bunu eklediğim resimdeki gibi bir şablon halinde neler yapabileceğimizi yansıtmışlar. Kişi başı belkide sadece 3-4 kere izlediğimiz bu videoya ayırdığımız vakitle insanlık olarak ne yapabileceğimiz ise oldukça enteresan.

Sadece 4 dakika oysa ki, değil mi?
Sayfa: