DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Geleneksel boğa katletme festivali


Boğa agresif ve saldırgan bir hayvan değildir. Onu agresifleştiren sahaya çıkmadan evvel maruz kaldığı işkencedir. Gösteriden önce kulaklarına kağıt parçaları sıkıştırılıyor,nefesini zorlaştırmak için burun deliklerine pamuk sokuluyor, görüşünü zorlaştırmak için de gözlerine vazelin sürülüyor. Bacaklarına acı bir solüsyon sürülerek dengesinin bozulmasına yol açılıyor. Seyircilerin izlediği normal bir boğa değil, bu işkencelere maruz kalan psikolojik olarak yıpranmış, yarı kör, sağlıksız ve yorgun bir boğadır.

İspanya'da bunun gelenek adı altında devam ettirilmesi insanlık dışı bir olaydır. Hayvan haklarını korumaya çalışan Avrupalıların kendi geleneklerinin farkında olmayıp bu olayı tamamen bitirmemesi, caniliktir. Bir hayvanın acı çekmesini ve öldürülmesini üstüne para verip kahkalarla, gülerek, zevkle izlemek nasıl bir ahlaktır? Benim mantığım almıyor, bunu yapanlar insan olamaz. Umarım bu protestolar ilgili yerlere ulaşır ve bu vahşet son bulur.

boğa güreşi festivali
stopbullfighting
Sayfa: