DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Genç Werther'in Acıları


Johann Wolfgang von Goethe tarafından 1774 yılında yazılmış mektup romandır. Goethe bu kitabı 25 yaşında yazmış. Roman piyasaya sürüldükten sonra yankı uyandırmış ve birçok genç bu kitabı okuduktan sonra intihar etmiştir. O dönemde "Werther salgını" meydana gelmiş ve mavi ceket, sarı pantolon giyen duygulu gençler ortaya çıkmış. Romantizm akımının özelliklerini taşır ve "okuma alışkanlığının" yaygınlaşmasına katkıda bulunmuştur. Goethe, döneminde bu kitabın bu kadar ünleneceğini düşünmemiş olsa da sonrasında “Romanın etkisi büyük, hatta muazzam ve doğru zamana denk geldiği için de fevkalade olmuştur.” demiştir.

Bu kitabı çok fazla beğenmediğimi söylesem Goethe'ye haksızlık eder miyim bilmiyorum ama, bu kadar romantik bir eserin bu dönemde pek de zevkle okunacağını düşünmüyorum.
Sayfa: