DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Hattı terör yoktur sathı terör vardır


Ülkemizdeki terörist faaliyetler malumunuz yaklaşık 40 yıldır devam ediyor. Daha önce doğu bölgelerimizde gerilla çatışmaları şeklinde süren terör artık büyük şehirlerimize inmiş vaziyette. Bu faaliyetleri yönetenlerin doğu bölgelerimizdeki terör faaliyetleri ile amaçlarına -tam manası- ile ulaşamadıklarından olsa gerek "hattı terör yoktur sathı terör vardır, o satıh bütün vatandır" felsefesi ile hareket ettikleri bir döneme girdiğimizi düşünüyorum.

Görünüşe bakılırsa büyük milletler arasındaki rekabet artık eskisi gibi ordu savaşları ile değil ekonomi ve pazarlama savaşları şeklinde cereyan ediyor. Bir ülkenin ekonomisini çökertmenin en yegane yolu da o ülkede bitmek bilmeyen terör faaliyetleri yaratmaktır. Sonuç olarak can güvenliğimizin sağlanamadığı yerde ekonomik refaha erişmemiz de mümkün gözükmüyor. Şunu da gördük ki bizim gibi sanayisi olmayan ülkelerin "bacasız sanayileri" ekonominin önde gelen unsurlarından biri oluyor. Her ülkenin az çok "kendi yağı ile kavrulma" şansının olduğunu düşünüyorum. Ancak terörü yönetenler "ayağını denk al, bana bağımlısın" mesajı vermek istiyor.
Sayfa: