DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Hayvanların boynuna yabancı cisimler bağlamak


Bunu yapanın, insan haklarından yararlanamaması gerekli.
Bu tecrübeyi paylaşıyorum çünkü çevremizde çocuklarının hayvanlarla oyuncak gibi oynamasına izin veren büyükler var. Videodaki köpeğe bunu yapanlar muhtemelen çocuklardır. Belki bilinçli belki bilinçsiz yapılmış bilemiyorum. Ancak hayvanların boğazına yabancı cisimler bağlamak bu sonuçları doğurabiliyor. Ki ben tasma bile sevmem. Boynuna yabancı birşeyler bağlanmış olan bir hayvan görürseniz mutlaka o şeyi çıkarmadan oradan ayrılmayın.

Videoda gördüğünüz tedavi biçimi iç organlara ulaşmamış olan yaraların nasıl iyileştirildiğine ışık tutacak cinsten.
İlk önce yabancı cisim çıkartılıyor. Yaranın çevresi traşlanıyor.(Duruma göre bunların öncelik sırası değişebilir.)
Yarada kurt ve iltihaplı bölümler varsa elle temizlenir. Oksijenli su ile tekrar temizlenir. Sonrasında da temiz ve beyaz bir bezle çok sıkmayacak biçimde bağlanır. Yaraya günde bir kez oksijenli su ve Baticon uygulanmaya devam edilir ve bu sırada hayvanın direncinin güçlü olabilmesi için mümkün olduğu kadar iyi beslenir. Yara tamamen iyileşene kadar ağzı ve tırnakları ile yara bölgesine dokunması önlenir. Sonunda da süper bi dostunuz olur.
Sayfa: