DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Herkesin bir gün zengin olacağını umut etmesi


Küçükken "büyüyünce ne olacaksın?" sorusu ile karşılaştığında herkes gibi tipik çocuksu cevaplar vermişsindir.Eğer "marjinallik" o yaşlarda kanına girmemişse, verdiğin cevapların temelinde seni en azından orta veya orta-üst segmentte yaşatabilecek bir meslek vardı değil mi?

Konuştuğum kaç insan varsa özellikle yaşı çok ileri olmayan herkes, ama herkes "bir gün parayı vuracağını" düşünüyor.Belki de bu umutla yaşıyoruz.
Üniversiteden mezun olduktan sonra çalıştığım çeşitli işlerde birkaç yıl geçirdikten sonra gözlemlediğim kadarıyla; benimle aynı işleri yapanlar, başka işlerde çalışanlar, üstlerimiz, astlarımız veya her kimseler, özellikle birkaç asgari ücretin toplamı kadar parayı ay başında hesaplarında görenler "iyi para alıyorum" gözü ile bakıyorlar kendilerine.Aslında öyle de.Çevrede bu kadar işsiz,aylar boyunca köpek gibi çalıştığı halde patronlarının binbir bahanesiyle maaşını alamayanlar, asgari ücretle çalışanlar ve asgari ücretin de altında maaşla didinen kayıt dışılar varken ay sonunu getiriyor olabilmek iyi birşey tabi.

Hem belki bir gün senin de değerin anlaşılacak ve şirketin genel müdürü olacaksın değil mi?Hatta belki de Ceo yaparlar seni?Veya hiçbiri olmasa da piyango oynarsın, bu sefer sıra sana gelmiş te olabilir ha?

Okul sıralarındayken "bende alacağım şöyle bir mercedes ileride" diyordun değil mi?Anandan-babandan bir ev kalmadıysa; sadece başını sokabilecek bir dam alabilmek için 15-20 sene çalışman gerktiğini idrak etmeye başlıyorsundur yavaş yavaş.O pahalı arabaların, lüks villaların filan ise sadece patron çocuklarının oyuncakları olduğunu anlıyorsundur artık.

Ama yok yahu, belki bir gün olur bir şeyler; hem herkesin olduğu gibi senin de kafanda güzel fikirler vardır tabi!
Sayfa: