DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Hesap ödeneceği sırada cüzdanına ulaşamayan kadın


Hayatım boyunca zaman zaman deneyimlediğim kadın müsvettesi profilidir.

Bu profil bazen karşımıza farklı varyasyonlarla çıkar. Kimisi "hesabı erkek öder" tribine girerek sanki o anda hesabı öderken erkekliğinizle gurur duymanıza fırsat verirmişçesine bir hava yaratmaya çalışır. Kimisi hesap ödeneceği anda tuvalete kaçar. Bazen de "nereye girmiş bu cüzdanım" derken siz parayı veya kartınızı çıkartıp hesabı alacak kişiye uzatana kadar çıkartamazlar(!) o cüzdanı. Hatta bazen kendileri sizi davet ettiği halde bunu yaparlar.

Hesap ödenirken o anda başka birşeyle meşgulmüş gibi davrananları da vardır. Mesela biriyle telefonda konuştukları ve o anda hesap ödeyemeyecek kadar meşgul oldukları(!) için ulaşamazlar cüzdanlarına! Kimisi de sizinle o masaya oturduğunda açık açık maddi problemlerinden bahsetmeye başlar. Uzun süredir münasebetiniz olmuşsa bu kişiyle birşey diyemem, ama daha ilk buluşmada bu tip bir moda girip hesaptan kaçıyorsa kadına notunu veririm. "Alt tarafı bir çay, kahve, bira veya yemek. Üç kuruşun hesabı mı olur?" demeyin. Emin olun o sizin yapmadığınız üç kuruşun hesabı kadının kafasında inanılmaz bir muhasebe ile tutuluyordur. Tecrübesiz olan erkekler bu durumu anlayamayabilir.

Bu tip biriyle karşılaşırsanız, kaçarak uzaklaşın. O kadından vatana millete hayır gelmeyeceğini hemen anlayın. Bu durumların istisnasındaki samimiyeti biraz kafanız çalışıyorsa zaten farkedersiniz. Ama o istisna o kadar az çıkar ki, bu noktada biraz da önyargılı olmanızı tavsiye ederim. Zira kadınların erkeklerden kat be kat daha iyi rol yaptığını unutmamak gerekir. Maddi durumunuza ne kadar güvenirseniz güvenin, bu tip kadınlara asla güvenmeyin. Onlar cebinizdeki delik olurlar. Bir gün paranız olmazsa isminizi dahi hatırlamazlar.
Hatırlasalar bile hatıralarda hep bir "salak" olarak anımsanacaksınız. Bunu da bir yere not edin.
Sayfa: