DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Hocanın sınav kağıdını kaybetmesi


Bugün yanımda bulunan lise öğrencilerinden duyduğum durum.
Gencin, yanındaki arkadaşlarına anlattığına göre, öğretmeni genci yanına çağırmış ve sınavdan 70 aldığını söylemiş.Belli ki çok daha düşük puan bekleyen genç cengaver şaşkınlık içerisinde gözlerini açmış bakarken öğretmeni "Yoksa daha mı fazla bekliyordun?" diye sormuş.Cengaver de durumu çakmış ve "Hocam sınav kağıdımı mı kaybettiniz yoksa?" diye soruvermiş.Öğretmeni de "Sen onu bunu boş ver de, 70'ten daha mı fazla bekliyordun?" diye sormuş.Liseli genç "Yok hocam, 70 iyidir." diye cevaplamış...Genç arkadaşlarına bu durumu aksettirirken "Salak kağıdı kaybetmiş, ama neyse 70 aldım bari" diye anlatıyordu.
Aobp denilen bir puan türünün üniversite giriş sınavlarında büyük rol aldığı ülkemizde bir öğretmenin sınav kağıdını kaybetmesi bence büyük bir hata.0.1 puanla dahi binlerce öğrencinin kaderinin değişebildiğini düşünürsek uzun vadede bu toplumun genelini dahi etkileyebilecek bir durum.
Sayfa: