DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı


Bu akşam Atlas Pasajı'ndaki Küçük Sahne'de izlediğim tiyatro oyunu. Ali Cüneyd Kılcıoğlu'nun kendi hayatından esinlenerek yazdığı oyun, başarılı oyuncu Berkay Tulumbacı tarafından oynanmaktadır. 2002-2003 yılları arasında yaşanan ekonomik kriz ve yeni mezun olmuş bir kişinin iş bulma konusunda yaşadığı sıkıntılar mizahi bir biçimde anlatılmaktadır. Bu bakımdan oyun kara mizah türündendir. Oyunun Devlet Tiyatroları sitesindeki açıklayıcı konusu şu şekildedir:

Bir Cumhurbaşkanı, Başbakan’ın kafasına anayasa fırlatırsa, tesadüf bu ya, siz de o gün askerden dönmüş bir üniversite mezunu olarak iş aramaya başlasanız nasıl bir sürecin içinde bulurdunuz kendinizi? Güzide memleketimizin insan kaynakları uzmanlarının “modern metotlarla” hazırladığı başvuru-eleme-cevap bekleme badirelerini aşmaya çalışmak bir yandan, eşe dosta, aileye karşı işsiz konumunda olmak öte yandan, kendi başvuru kriterlerinizi tabana vurdurmak ters kroşeden gelirken nasıl olur da sağlıklı, ilkeli, tuttuğunu koparan bir vatan evladı olarak kalırsınız? Ya da kalabilir misiniz? Durum bu kadar tuhafken doğal olarak yaşananlar da absürd olacaktır. Hem keyifli, hem de canınızı yakacak bir kara komedi.
Sayfa: