DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

İnsan piramidi yapmak


İnsan piramidi yapmanın tecrübelilerindenim. Videoda paylaştığım kadar büyük ve çok insanlı olmasa da biz de 19 Mayıs'ta lise zamanında bu piramidlerin benzerlerinden yapmıştık. Ben o zamanki vücut ölçülerime uygun olduğu gerekçesi ile en üste tırmanan kişiydim.

İnsan piramidinin en alt kısmında olanlar haliyle en güçlü ve en yapılı olanlardan seçiliyor. Ortada bulunanlar da bir hayli güçlü ve sağlam olmalılar. İşin en kolay kısmının yukarıya tırmanan kişide olduğu düşünülse de öyle değil. İnsan piramidi yapmak tam bir takım ruhu gerektiriyor ve herkesin görevi kendine has zorluklar içeriyor.

Örneğin benim yaptığım en tepeye tırmanma işi, standart bir binaya ya da ağaca tırmanmaktan çok daha farklıydı. Üzerinde parlak ve kaygan gösteri kıyafetleri olan heriflerin üstüne ayağınızda tabanı yine kayan dandik bir gösteri ayakkabısı ile tırmanıyorsunuz. Haliyle ayağınızda kundura veya standart bir spor ayakkabı olmaması gerekiyor, çünkü basamak olarak kullanıp bastığınız şey insan.

İnsan piramidine yapılan tırmanışın her katı bir öncekinden daha zordur. Çünkü videoda da farkedebileceğiniz üzere alt kattan gelen titreşim üst katlarda yoğunlaşır ve en tepede tireşim coşkunluğu yaşanır. Dolayısı ile en tepeye çıkan en atik ve en dengeli kişi olmak zorundadır. Nereye basacağınıza çok dikkat etmelisiniz, çünkü omuzuna basacak olduğunuz arkadaşınızın ense köküne basarsanız bütün piramidi devirip arkadaşınızın da felç olmasına sebep olabilirsiniz. Yaptığınız iş tehlikeli ve aslında bir o kadar da gereksiz bir iştir.

En tepeden yere çakılırsanız birkaç katlı bir binadan aşağıya atlamış gibi olursunuz.(Benim başıma gelmedi.:)) Dolayısı ile işin gösterisi bir kenara çalışmalarda dahi düşmemeniz gerekir. Tırmanan kişi için işin en riskli yanlarından biri de, yere düşme ihtimalinin kendisinin yaptığı hatalardan bağımsız olabilmesidir. İnsan piramidinin en tepesine tırmanan kişi hatasız olsa da diğer arkadaşlarından biri bile hata yapsa, o piramidin en tepesinden yere düşmek durumunda kalabilir. Dolayısı ile herkes birbirine güvenmek ve hatasını kapatmak durumundadır.
Sayfa: