DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

İşsizliğin artmasının sebebi


Mina Urgan'ın Bir Dinozor'un Anıları adlı kitabında anlattığı bir şey var.Onun gibi ifade edemeyebilirim belki ama Mina Urgan "Bizim zamanımızda okuyan bir şekilde bir yerlere gelebileceğini bilirdi, ama bugünün gençleri umutsuz.Universite mezunu işsizler ordusu var artık." diyor kitabında.
Şimdiki durum bu.Gençler universiteden mezun oluyor iş bulamıyor.Artık pek te azınlıkta sayılamayacak kadar kısmı da birden fazla üniversiteden mezun oluyor, yüksek lisans/doktora yapıyor.Fakat yine iş bulamayınca depresyona giriyorlar.
Bana göre problem nüfus artışında.Bilirsiniz, az bulunan şeyler daha değerlidir.İnsan da öyledir.Nüfus artıyor.İnsan olarak değerimiz düşüyor.Üstelik insani iş gücüne olan ihtiyaç ta her geçen gün artıyor.Teknoloji ilerliyor.Artık herşeyi makinalar yapıyor.Dolayısı ile olağanüstü bir rekabet var artık.Peki bu durum kimlerin işine yarıyor dersiniz?
Sayfa: