DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

İstanbul Üniversitesi'ne Işidcilerin saldırmasıToplam 3 fotoğraf bulunmaktadır
Her hafta Hergele'de yaşanan olaylar zincirinde şimdi de eli sopalı ve maskeli ışid yandaşları var. Olay solcu grupların "Katil ışid ortadoğudan defol" yazılı pankartları asmış olmalarından kaynaklanıyor. Bu maskeli ışid taraftarları, 15 dakika içinde bu pankartları indirin ikazının sonuç vermemesi ve solcu grupların göstermiş oldukları direniş neticesinde sopalarla saldırıda bulunmuşlar ve bir öğrenciyi de ağır olmayacak şekilde yaralamışlar.
Bu olaylar silsilesinden sonra ışide karşı İstanbul Üniversitesi'nde ciddi protestolar ve eylemler oldu, okulun çevresinde onlarca polis ve zırhlı araç sabahtan akşama kadar herhangi bir olay çıkması durumunda müdahaleye hazır halde beklediler.

Bu sabah saat 8 gibi de okula geldim. Erken bi saat olmasından ötürü pek de kimse yoktu okulda. Bahçede oturup kahvemi içerek ayılmaya çalışırken birdenbire bir gürültü koptu, bağırışmalar koridorlarda yankılanarak bahçeye ulaşıyordu. Daha sonra arkadaşımla birlikte okulun içine girdik ve yine onlarca polis okul koridorlarında koşuyorlardı, amaçları ise bir grup ışid taraftarını yakalayıp etkisiz hale getirmek. Ardından yine onlarca sivil geldi. Okulda resmen bir kovalamaca oynanıyordu. Işid taraftarları da sopalarla millete saldırmak için sabah saatlerini seçiyordu nedense...

Birbirimize karşı beslediğimiz kin ve nefret gittikçe o kadar büyüyor ki baştakiler bizleri bölme amacını başarıyla yürütüyor ve bunun devamını sağlamak için her geçen gün etrafa korku salacak örgütler salıp, ayrıştırıcı gruplar çıkartıyorlar. Böl ve yönet, bu kadar basit!

(Not:Ders esnasında bir kızın sınıfa girip: " Akp'nin Işid'i desteklediğinin farkındayız, bu yobazlığa ve gericiliğe dur demek için saat 11 buçukta bahçede toplanıyoruz" gibi bir laf etmesinin ardından sınıftan bir öğrencinin: "Ama ben müslümanım bacım" demesi ve kızın:" müslümanlar da katılabilir" demesiyle çocuğun da:" Allahu ekber" diye karşılık vererek bütün sınıfı kahkahaya boğması da bu ışid saldırısı sürecinde unutamayacağım bir anım olacaktır. :)
Sayfa: