DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

İstiklal Caddesi'ndeki nostaljik tramvayın kaldırılmasıToplam 1 fotoğraf bulunmaktadır
Bu olayı belediye "6 aylık bakıma almak" olarak açıklamış. Ancak bir Beyoğlu sakini olarak benim gözlemim şu: İlk önce Galatasaray'ın önündeki raylara beton döküldü. Bugün gördüğüm kadarıyla daha da büyük bir alan betonla kaplanmış. Beton dökerek rayları yok etmek çalışmanın bir parçası mı?

Daha önce de İstiklal Caddesi'ni "daha güzel bir şekle getirmek" için tramvay yolunun iki yanınki ağaçları kaldırmışlar ve yerdeki tarihi kaldırımları söküp bu zamanki rezil vaziyete getirmişlerdi. Beyoğlu denince akla gelen ilk şey olan nostaljik tramvayımızın akibeti de bu şekilde mi olacak? Bu neyin hırsı? Yapılan çalışmanın 6 ay gibi olağan üstü geniş bir zamana yayılmasının sebebi ne? Bir tramvay yolu renovasyonu gerçekten bu kadar zor mu? Eski kaldırım taşları yenileri ile değiştirilirken de çok uzun bir zaman çalışmalar olmuş ortalık çamur seli olmuştu. Beyoğlu esnafı isyan etmişti. Amaç buraların değerini düşürmek, turizmi azaltmak, buradaki insanları mutsuz etmek mi?

Bilen bilir, Beyoğlu'nda eskiden standart tabela kuralı vardı. Ahşap dekor üzerine altın renginde marka logosu koyulurdu. Her isteyen istediği gibi mesela; kırmızı Mc Donalds, mavi Finans Bank tabelası koyamıyordu. Ahenk vardı İstiklal'de. Malum zihniyet geldikten sonra her isteyen istediği şekilde tabela koyunca ortalık Aksaray'a döndü. Sokak müzisyenlerini yok etme çalışması ilk önce onları Galata'ya doğru itmekle başladı ve Fatih Akın'ın "Crossing the bridge: The Sound of İstanbul" filmine bile konu oldu.

Bu adamlar gerçekten kin dolu. Hayata dair ne varsa hepsini kurutmak, yok etmek için varlar.
Sayfa: