DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Kadın-erkek ilişkileri


Türkiye'de kadın-erkek ilişkileri artık üzerinde durulması, konuşulması ve çözümlendirilmesi gereken çok büyük bir problem oldu. Ülkede "Türk erkekleri işte", "Türk kadınları işte" diye aşağılama, kötüleme anlamında çeşitli söylemler ortaya çıktı. Kadınlar, erkekleri; erkekler ise kadınları şikayet eder oldu sürekli. Benim kanaatime göre bu sorunun nedeni kadınlar. Olaya psikolojik bakmak gerekirse başlıca sebep "dokunmak" ve kadının bunu her daim yapıp, erkeğinse yapamaması. Kız çocukları doğduklarından itibaren dokunulmayı, öpülüp koklanılmayı fazlasıyla yaşar, kız arkadaşlarıyla sürekli sarılır, kol kola girer fakat erkek çocuklarında durum farklıdır. Türk toplumunun yapısı gereği erkek çocuklarının babasıyla arasında mesafe vardır, belli bir yaştan sonra da annesinden de uzaklaşır ve yapısı gereği arkadaşlarıyla da kızlarınki gibi bir yakınlaşma yaşamaz. Erkek dokunma ve dokunulma ihtiyacını karşı cinsle karşılamaya çalışır ve tabi cinsel ihtiyaçlarını da. Oysaki kadının buna ihtiyacı yoktur ve toplum baskının da etkisiyle erkeklerden uzak durmaya çalışır kadın. Türkiye'deki erkek sayısının kadın sayısından fazla olması da üstüne eklenince arz-talep meselesi ortaya çıkar ve çirkin bir kadın bile erkekler tarafından tercih edilir. Bu durum kadınları şımartır, kendilerini prenses, dünya güzeli gibi hissetmelerine neden olur. Bu yüzden kadınlar kendilerine en uygun (zeki, akıllı, yakışıklı) tabiri caizse "beyaz atlı prenslerini" seçmeye çalışırlar, onlarca erkek arasından. Kadınlara sadece "seçmek" kalmıştır ve bu durum onları tembelliğe itmiştir. Erkekler ise bir rekabet ortamına sürüklenir, bir kadına yakınlaşabilmek için şekilden şekile girer, çeşitli rollere bürünür. Erkek daima arayıştadır, bir gün reddedilmemek umuduyla. İşte bu arayış kadınları rahatsız eden noktadır. Yerinde oturup "beyaz atlı prens"ini bekleyen kadın 3. 4. Veya 5. Tercih olmaktan rahatsızdır. Bu kadınlar erkeklerin içinde bulunduğu psikolojik durumu asla anlamaz, bencillikte sınır tanımaz.
Tabi bu durum erkeklerin, kadınları rahatsız etmelerini, aç kurtlar gibi saldırmalarını, artık sosyal paylaşım sitelerine dahi girilemez , sokakta yalnız başına yürünemez, bir erkekle "arkadaşlık" kurulamaz hale getirmelerini gerektirmiyor.
Sayfa: